2018 Statik Proje Bedeli Hesaplama Programı

2018 senesi oranlar ve metrekare birim fiyatları gözönüne alınarak oluşturulan statik proje bedeli hesaplama programı, inşaat mühendisleri odasının belirttiği sabit formüle göre hesaplanan statik proje en az bedel hesabı mühendislere yol göstermek amaçlıdır ve fiyatlandırmanın alt sınırını oluşturur.

Bilindiği üzere statik projeleri inşaat mühendisleri çizmektedir. İnşaat Mühendisleri odası ise üyelerine tavsiye niteliğinde bina türü, boyutu ve hizmet şekline göre bir statik proje fiyat cetveli hazırlamakta ve belirli bir fiyat dengesi oluşturmak adına bu cetvelleri üyelerinin kullanımına sunmaktadır.

İnşaat Mühendisliği odasınca, serbest inşaat mühendisliği hizmeti ile ilgili yayınlamış bir asgari ücret ya da en az bedel hesabına göre belirlenmiş bir fiyat listesi bulunmamaktadır. Ancak, fikir vermesi açısından, serbest inşaat mühendisliği hizmetine ait asgari ücretleri belirlemeye yönelik olmayan, inşaat mühendislerinin piyasa rayiçleri hakkında bilgi edinmelerine yönelik hazırlanan 2018 Yılı Statik Proje Hesap Programı oluşturulmuştur.

2018 Statik Proje Bedeli Hesaplama Programını Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz

Statik proje ücreti hesaplama programı .xls uzantılı excel formatındadır. Excel dosyası açıldığında gerekli bilgilerin düzenlenmesi ve statik proje bedelinin hesaplanması için içeriğin ve makroların etkinleştirilmesi gerekmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.