2018 Yılı İMO İşyeri Tescil Belgesi Yenileme

3194 Sayılı İmar Kanunu`nun 8. maddesinin 1. fıkrasının (I) bendi ve Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği`nin 57. maddesinin 14. fıkrası gereğince İTB sahibi işyerlerinin işyeri tescillerini yaptırmaları ve/veya yenilenmesini hiçbir şekilde geciktirmemeleri zorunludur.İnşaat Mühendisliği Hizmetleri Uygulama, Tescil, Denetim ve Belgelendirme Yönetmeliği kapsamında İşyeri Tescil Belgesi olan büro veya firmaların, 2018 yılı yenilemeleri için 1 Aralık – 31 Aralık 2017 tarihleri arasında İnşaat Mühendisleri Odası veya temsilciliklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihler arasında başvuruda bulunmayan üyelerin İşyeri Tescil Belgeleri durdurulur ve bu üyeler durdurulan periyotta ilgili işlerle ilgili herhangi bir işlem yapamazlar.  İTB’si durdurulduktan herhangi bir zaman sonra üyeler başvurdukları takdirde herhangi bir cezai işlem uygulanmamakta ve İTB’leri aktif hale getirilmektedir.

2017 Yılı ve önceki yıllarda İTB`si geçerli olmayanlardan geçmiş yıl onay ücreti alınmayacaktır.

2018 Yılı için İşyeri Tescil Belgesi ücreti 750 TL`dir.

Ayrıca; 45.Dönem Bütçe Uygulama Esaslarının 2/İ maddesi gereği, İTB alacak üyeler, belgesinin geçerli olacağı yılın aidatının tamamını (2018) belge alacağı tarihte ödemesi gerekmektedir. 12 ay x 18 TL = 216 TL

SİM belge onayları ise 2 yılda bir yapılmaktadır. Onay tarihi geçenlerin İTB`leri pasif hale geleceğinden SİM belge onay tarihi gelenlerin başvurularını yapmaları gerekmektedir.

SİM Belgesinin ücreti ise 350 TL`dir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir