2019 Trend Duvar Boya Renkleri

Paylaş!!!

2019 Ev Dekorasyonu Duvar Renkleri – Bu Yıl En Çok Tercih Edilecek Boya Renkleri

Duvarlar kim ne derse desin evlerin en önemli dekorasyon elemanlarıdır. Bu en önemli araçları olduğu gibi kabullenmek ya da en yaygın ve garanti renkleri seçerek harcamak adeta bir sergide boş bir tuval sergilemek demektir. Yılbaşı itibariyle evinize yeni bir hava katmak istiyorsanız, 2019’un en trend duvar renkleriyle ilgili dünya genelindeki boya trendleri araştırmamıza ve tahminlerimize göz atın ve bunları kendi yaşam alanlarınızda nasıl uygulayacağınıza karar verin. Ayrıca sağlığınız açısından boya seçiminizi etkileyebilecek durumlar ile ilgili (Hangi Duvar Boyaları Sağlıklı, Hangileri Zararlıdır?) yazımıza göz atmanızı öneririz.
2019 yılı duvar dekorasyon trendleri, 2018’in renk trendlerinden farklı olarak, yeni tonların daha cesurca sergilendiği ve daha yaşam tarzının temel olarak alındığı bir yaklaşım tarzını benimsiyor. Şirketler, tüketicilerin ev hayatları, zihinsel talepleri ve birçok renk seçiminden ilham alan dijital etkileşimlerle aralarındaki noktaları birleştirerek yeni boya renklerini belirliyor.

Gri-Lila

gri lila duvar

Gri duvar boyaları her ne kadar en sade ve klasik boyalardan birisi olarak kabul edilse de (özellikle güvercin grisi) griye eklenen lila tonu, bu havayı tamamen değiştirip 2019 yılında duvarlarınızda tercih edebileceğiniz oldukça modern ince bir alternatif haline getiriyor.

ünlem

Geniş Kapsamlı Duvar Boyası Renkleri-En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri Yazımıza Ayrıca Buradan Ulaşabilirsiniz…

Açık Kil

açık kil rengi duvar boyası

Yumuşak ve açık tonlardaki kil rengi duvarlar, herhangi bir odaya güneşli bir gün havası vererek, iç ferahlatıcı ve rahatlık verici bir zarafet kazandırabilir. 2019 yılı duvar rengi trendlerine göre bej kahverengi tonları vazgeçilmez olanlar için bu açık kil harika bir alternatif olabilir.Merlot

merlot-duvar-boyası-2019

Bazı renkler vardı ki her ortamda her şeyi kusursuz, zevkli ve zarif kılar. Merlot gibi koyu ve derin bir renk de tam olarak alanınızı şıklığı ile sarıp, zihninizde şarap içip kitap okuma isteği uyandıracaktır.

Sis Beyazı

sis beyazı

İddialı bir renk olmayan sis beyazı, gri ve leylağın bir alt tonu, yumuşak pastel mavisi ve yeşili gibi karışımlardan ortaya çıkarılabildiği gibi, sadece hafif bir bebek mavisi tonu vurgusuyla, ortamınıza huzur getirerecek bir renk olarak tercih edilebilir.Yanık Portakal

yanık portakal duvar boyası

Yanık portakal rengi, zengin odak vurgular oluşturmak, hatta bu vurguları çeşitli küçük dozajlarda aynı renkte obje ve dekorlarla destekleyerek kışkırtıcı bir derinlik yaratmak için harika bir seçimdir. Ortamı karanfil ve hardal renkte dekorlarla 2019 yılı duvar rengi trendlerine uygun sanatsal parlak bir dokunuş elde edilebilir.

Kömür Mavisi

Kömür mavisi (charcoal blue) duvarlar evinizde, gölgeyi daha çok yönlü kılan bir yoğunluk hissettiren, ilham ve iyileştirici enerji veren bir kompozisyon ortaya çıkarır. Her ne kadar fazla yoğunluğu, koyuluğu göz korkutsa da gün ışığıyla bütünleşen ortamlarda oldukça etkileyici bir hava sezdirir.
Flamingo Pembesi

flamingo pembe duvar boyası

Flamingo pembesi gibi yumuşak pasteller minimalist tasarımlar için her zaman sıcak bir zemin yaratır. Yaşam alanınızda cesur bir renk trendi veya en son trend boya renkleriyle uzun vadede beklenmedik bir görünüm arıyorsanız, flamingo pembesi bir seçenek olarak değerlendirebileceğiniz “tatlış” bir renktir.

Kurşun Rengi

kurşun rengi boya

Süt beyaz-bej ve tüm beyaz duvarlara karşı zengin bir alternatif olan kurşun rengi, her ortamda mütevazi bir tuval sunuyor. Bu tonlarda seçebileceğiniz alternatif boya sayısında oldukça fazla seçeneğiniz de bulunuyor.  Genel olarak, güçlü bir başlangıç ​​etkisi bıraktığı bilinen kurşun rengi tonlarıyla duvarlarınızda sade ve düzenli bir hava yakalayabilirsiniz.

Canlı Mercan

calı mercan duvar

Bildiğiniz gibi Pantone her yıl olduğu gibi 2019 yılının da rengini tanımladı. “2019’un Trend Boya Renkleri”nden bahsederken bu yılın rengi “Canlı Mercan”dan, (Pantone Living Coral) bahsetmemek tabii ki hata olur. İyimserliğin ve mutluluğun rengi olarak da tanımlanan bu renk ile hem “2019 renk trendi”ni yakalayabilir hem de duvarlarınıza ve kendinize hayat dolu bir enerji katabilirsiniz.[Toplam:5    Ortalama:4.6/5]

Paylaş!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook Sayfamızı Beğenip
Yeni İçeriklerimize
Anında Ulaşın!