Hukuka Aykırılık Bildirimi

insapedia.com sitesinde bulunan içeriklerle ilgili; info@insapedia.com e-posta adresi ya da iletişim sayfamız aracılığıyla hukuka aykırılık bildiriminde bulunabilirsiniz.

insapedia.com üyeleri ve kullanıcılarının oluşturdukları içerikler; 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da belirtilen “yer sağlayıcı”; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

insapedia.com sitesi hukuka, yasalara, kamunun, iş ortakları ve şahısların fikri sınai hakları ile kişilik haklarına saygılı paylaşımda bulunmayı benimsemiştir. Bu amaçla hukuki aykırılık ya da hak ihlali  ile ilgili “Uyar – Kaldır Sistemi”nden yararlanılmaktadır. (Uyar – Kaldır Sistemi hakkında bilgi almak için Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği’nin ilgili sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.)

insapedia.com sitesindeki içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da meslek birlikleri, belirtilen iletişim araçları üzerinden aşağıdaki bilgilerle Hukuka Aykırılık Bildirimi’nde bulunabilirler.

  • İhlale konu içeriğin URL adresi,
  • Bildirimin incelenmesi için gerekli, ihlal edildiği iddia edilen konu/kaynak ve hak ile ilgili bilgiler,
  • Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belge ile gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan talep yazısı,
  • Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletname,
  • Açık ad/ünvan ve iletişim adresleri,

Belirtilen iletişim adreslerine ulaşan talep ve şikayetler ilgili hukuki birimler tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler insapedia.com sisteminden en kısa sürede kaldırılarak muhatabına sağlanan iletişim araçları ile bilgi verilecektir.