2020 Trend Duvar Boya Renkleri

2020 Ev Dekorasyonu Duvar Renkleri – Bu Yıl En Çok Tercih Edilecek Boya Renkleri

Duvarlar kim ne derse desin evlerin en önemli dekorasyon elemanlarıdır. Bu en önemli araçları olduğu gibi kabullenmek ya da en yaygın ve garanti renkleri seçerek harcamak adeta bir sergide boş bir tuval sergilemek demektir. Yılbaşı itibariyle evinize yeni bir hava katmak istiyorsanız, 2020’nin en trend duvar renkleriyle ilgili dünya genelindeki boya trendleri araştırmamıza ve tahminlerimize göz atın ve bunları kendi yaşam alanlarınızda nasıl uygulayacağınıza karar verin. Ayrıca sağlığınız açısından boya seçiminizi etkileyebilecek durumlar ile ilgili (Hangi Duvar Boyaları Sağlıklı, Hangileri Zararlıdır?) yazımıza göz atmanızı öneririz.
2020 yılı duvar dekorasyon trendleri, 2019’un renk trendlerinden farklı olarak, yeni tonların daha cesurca sergilendiği ve daha yaşam tarzının temel olarak alındığı bir yaklaşım tarzını benimsiyor. Şirketler, tüketicilerin ev hayatları, zihinsel talepleri ve birçok renk seçiminden ilham alan dijital etkileşimlerle aralarındaki noktaları birleştirerek yeni boya renklerini belirliyor.

Gri-Lila

gri lila duvar

Gri duvar boyaları her ne kadar en sade ve klasik boyalardan birisi olarak kabul edilse de (özellikle güvercin grisi) griye eklenen lila tonu, bu havayı tamamen değiştirip 2020 yılında duvarlarınızda tercih edebileceğiniz oldukça modern ince bir alternatif haline getiriyor.

ünlem

Geniş Kapsamlı Duvar Boyası Renkleri-En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri Yazımıza Ayrıca Buradan Ulaşabilirsiniz…

Açık Kil

açık kil rengi duvar boyası

Yumuşak ve açık tonlardaki kil rengi duvarlar, herhangi bir odaya güneşli bir gün havası vererek, iç ferahlatıcı ve rahatlık verici bir zarafet kazandırabilir. 2020 yılı duvar rengi trendlerine göre bej kahverengi tonları vazgeçilmez olanlar için bu açık kil harika bir alternatif olabilir.Merlot

merlot-duvar-boyası-2019

Bazı renkler vardı ki her ortamda her şeyi kusursuz, zevkli ve zarif kılar. Merlot gibi koyu ve derin bir renk de tam olarak alanınızı şıklığı ile sarıp, zihninizde şarap içip kitap okuma isteği uyandıracaktır.

Sis Beyazı

sis beyazı

İddialı bir renk olmayan sis beyazı, gri ve leylağın bir alt tonu, yumuşak pastel mavisi ve yeşili gibi karışımlardan ortaya çıkarılabildiği gibi, sadece hafif bir bebek mavisi tonu vurgusuyla, ortamınıza huzur getirerecek bir renk olarak tercih edilebilir.Yanık Portakal

yanık portakal duvar boyası

Yanık portakal rengi, zengin odak vurgular oluşturmak, hatta bu vurguları çeşitli küçük dozajlarda aynı renkte obje ve dekorlarla destekleyerek kışkırtıcı bir derinlik yaratmak için harika bir seçimdir. Ortamı karanfil ve hardal renkte dekorlarla 2020 yılı duvar rengi trendlerine uygun sanatsal parlak bir dokunuş elde edilebilir.

Kömür Mavisi

2020 Trend Duvar Boya Renkleri

Kömür mavisi (charcoal blue) duvarlar evinizde, gölgeyi daha çok yönlü kılan bir yoğunluk hissettiren, ilham ve iyileştirici enerji veren bir kompozisyon ortaya çıkarır. Her ne kadar fazla yoğunluğu, koyuluğu göz korkutsa da gün ışığıyla bütünleşen ortamlarda oldukça etkileyici bir hava sezdirir.
Flamingo Pembesi

flamingo pembe duvar boyası

Flamingo pembesi gibi yumuşak pasteller minimalist tasarımlar için her zaman sıcak bir zemin yaratır. Yaşam alanınızda cesur bir renk trendi veya en son trend boya renkleriyle uzun vadede beklenmedik bir görünüm arıyorsanız, flamingo pembesi bir seçenek olarak değerlendirebileceğiniz “tatlış” bir renktir.

Kurşun Rengi

kurşun rengi boya

Süt beyaz-bej ve tüm beyaz duvarlara karşı zengin bir alternatif olan kurşun rengi, her ortamda mütevazi bir tuval sunuyor. Bu tonlarda seçebileceğiniz alternatif boya sayısında oldukça fazla seçeneğiniz de bulunuyor.  Genel olarak, güçlü bir başlangıç ​​etkisi bıraktığı bilinen kurşun rengi tonlarıyla duvarlarınızda sade ve düzenli bir hava yakalayabilirsiniz.

Canlı Mercan

calı mercan duvar

Pantone 2019 yılı için, yılın rengini “Canlı Mercan”, (Pantone Living Coral) olarak tanımlamıştı.  D olayısıyla “2020’nin Trend Boya Renkleri”nden bahsederken geçen yılın rengi Canlı Mercandan, (Pantone Living Coral) bahsetmemek tabii ki hata olurdu.

Klasik Mavi

pantone-2020-rengi

Pantone 2020 klasik mavi (pantone 19-4052)

Bildiğiniz gibi Pantone her yıl olduğu gibi 2020 yılının da rengini tanımladı. Klasik mavi’nin tüm duvarlarda yoğun olarak kullanılması ortamı oldukça karartıcı hatta bunaltıcı yapabilir. Fakat aydınlatılması iyi sağlanmış ya da bolca ışıltılı aksesuar, ayna-avize kullanılarak oldukça şık tasarımlar ortaya çıkarılabilir. Aşağıdaki örnekte görüldüğü üzere beyaz ile birlikte kullanıldığında ise harikalar yaratılabilmektedir. Sonuçta 2020 trend boya renkleri içerisinde pantone tarafından da onaylı en trend rengimiz bu klasik mavi oldu.

pantone-duvar-boyasi-2020

pantone-2020-yilin-rengi

klasik-mavi-duvar-boyasi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir