2020 Statik Proje Fiyatları – Proje Bedeli Hesaplama Programı Excel

Statik proje bedeli her yıl yayımlanan mimarlık ve mühendislik hizmet bedellerinin hesabında kullanılacak yapı yaklaşık birim maliyetlerine ve inşaat mühendisleri odasının proje ve fenni mesuliyet bedeli hesaplama cetveline bağlı olarak belirlenir.

2020 statik proje bedeli hesaplama programı İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından üyelerine e-posta aracılığı ile iletildi.
2020 Statik Proje Bedeli Hesaplama Programı

2020 statik proje bedeli hesaplama programına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Statik proje fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz.

2020 statik proje fiyatları hesaplama programı excel formatında olup çalışması için aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi makroların etkinleştirilmesi gerekmektedir.

imo-fiyat-hesaplama

Statik proje çizim bedeli programı Antalya ili ve ilçeleri için düzenlenmiştir fakat diğer şehirler için de kullanımada uygundur.

İnşaat Mühendisleri Odası proje ve fenni mesuliyet bedeli hesaplama cetveline göre şehir ya da ilçe için belirli katsayılar kullanılmaktadır. Bu katsayı Antalya merkez için aşağıdaki tablodan da görüleceği gibi 1.00‘dır. Diğer şehirler için aşağıdaki tablodan alınan katsayıyı program elde edilen statik proje çizim bedeli ile çarparak hesaplayabilirsiniz.

imo-bölge-katsayıları

Statik proje liste fiyatı, betonarme proje, çelik proje, kagir proje için ve yapı sınıflarına bağlı olarak hesaplanabilmektedir. Ayrıca, öneri raporu, ön proje, uygulama projesi ve detayları, metraj(kalıp, demir, beton, duvar), fenni mesuliyet için bu statik proje fiyat hesaplama programı kullanılabilmektedir.

Statik proje fiyatları İMO tarafından, üyelerine tavsiye niteliğinde gönderilmekte olup üyelerin bu fiyatlara uyulması inşaat mühendislerinin birlik, beraberliği ve statik proje bedellerinin belirli bir seviyede tutulması açısından önemlidir.

Geçen yıla ait statik proje bedellerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir