Sinterflex Kaplama Nedir?


Sinterflex 3 mm kalınlığında 1m x 3m boyutlarında esnek seramik kaplama levhalarıdır. Her türlü uygulamalar için proje ölçülerine göre kesilip uygulanabilme özelliğine sahip bu malzemenin 1 m2’si yaklaşık olarak 7 kg’dır.

1mx3mx3mm boyutlarındaki levhalarının dışbükey esneklik yarıçapı 5.5m’dir ve ketegori 0 yani ateşe tamamen dayanıklı, alev almaz ve yanmaz niteliktedir. Yüzeyindeki koruyucu sır tabakası ve porselen yapısı sayesinde en güçlü kimyasallara karşı dayanıklı olmasına karşın standart cam ve seramik kesicileri
ve bilgisayar kontrollü otomatik kesme ve delme makineleri ile istenen imalat ölçülerine göre kesilebilir ve delinebilir.
Sinterflex kaplamaların düzgün, kir tutmayan yüzeyi su ve diğer temizlik ürünleri ile kolayca temizlenebilir ve leke tutmaz. Boya kalemi, keçeli kalem ve tahta kalemi yazıları kolayca silinir ve temizlenir. Geleneksel seramik üretim süreçleriyle karşılaştırıldığında gaz ve toz emisyonu 20 kat, CO2 emisyonu ise 1000 kat daha azdır. Isı iletkenlik kat sayısı W/mk 1.2,  Nem genleşmesi %0’dır.

1m x 3m x 3mm’lik levha boyutlarının yanında;

3MM KALINLIK
1m x 1m x 3mm
0.5m x 3m x 3mm
0.5m x 1.5m x 3mm
0.5m x 1m x 3mm
0.5m x 0.5m x 3mm
0.2m x 1.5m x 3mm
0.05m x 1m x 3mm5MM KALINLIK
1m x 1m x 5mm
0.5m x 3m x 5mm
0.5m x 1.5m x 5mm
0.5m x 1m x 5mm
0.5m x 0.5m x 5mm
0.2m x 1.5m x 5mm
0.05m x 1m x 5mm   gibi diğer standart boyutları da bulunmaktadır.

sinterflex

Mat, parlak ve kaymaz olmak üzere farklı yüzey alternatifine sahip olan Sinterflex malzemeler birçok farklı renkte de uygulanabilmektedir.

Sinterflex yapı sektöründe uygun çözümler üreten bir malzemedir. Kolaylıkla delinebilmesi ve istenilen her ebatta kesilebilmesi, uygulama kolaylığı, ateşe dayanıklılık ve hafiflik özellikleri sayesinde iç mekan duvar ve zemin sistemleri, dış cephe kaplamaları ve yükseltilmiş zeminler, separasyon panelleri, mobilya uygulamaları, hijyenik alanlar, endüstriyel cephe kaplamaları, tezgahlar ve modüler yapılar gibi özel projelerin uygulanmasında da elverişlidir.

Düz Sıva Üzeri Yapıştırma, Alçı Sıva Üzeri Yapıştırma, Alçıpanel Giydirme Duvar Üzeri Yapıştırma, Alçıpanel Bölme Duvar Üzeri Yapıştırma, Boyalı Yüzeyler Üzeri Yapıştırma, Seramik Kaplı Yüzeyler Üzeri Yapıştırma, Gaz Beton Yüzeyler Üzeri Yapıştırma, Fugalı Sistem (Mekanik), Zemin Uygulamaları için Sinterflex malzemeler kullanılabilmektedir.
Uygulama;

Yerinde alınan röleveye uygun şekilde Sinterflex panel yerleşim projesi, uygun detaylar doğrultusunda çizilir.
Hazırlanan projeye uygun olarak cephe düzlemine ankrajlar uygulanıp düşey taşıyıcı alüminyum T profiller cephe düzleminin yaklaşık 8-15 cm önünde cıvata ve somun ile ankrajlar üzerine sabitlenir. Taşıyıcı alüminyum klipsler, T profillerin üzerine projede belirtilen yatay akslarda  vida ile sabitlenir ve klipsler üzerindeki fitil yuvasına fitil takılır.
Projeye uygun olarak ebatlanmış ve arka kısımlarına alüminyum askı profilleri lamine edilmiş Sinterflex levhalar taşıyıcı klipslere asılır. 3 – 6mm düşey derzlerle uygulanır.

Seramik uygulamalarında olduğu gibi zemin ve duvar yüzeylerine yapıştırıcı ile de tatbik edilebilirken, uygulama kolaylığı açısından hata yapılma ihtimali düşük bir malzeme olduğundan profesyonel bir işçilik ve malzemeye gereksinim duyulmaz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook Sayfamızı Beğenip
Yeni İçeriklerimize
Anında Ulaşın!