Ahşap Evlerin Avantajları

Paylaş!!!

Ahşap evlerin her zaman özel bir çekiciliği olmuştur. Ahşap yapılarda yaşamak, doğal bir ortamda yaşamanın verdiği huzurun yanında yapıda sıcaklık ve konfor atmosferi oluşturmaktadır. Sürdürülebilir ve çevre dostu yapısı ile doğa ile doğrudan temas halinde yaşama hissi, birçok insanı ahşap evleri seçmeye iten başlıca nedenlerdir.

Enerji Verimliliği

Ahşap malzemesi, izolasyon yöntemleri içerisinde en doğal olan izolatördür.  Soğuk ve sıcağı izole etmede  oldukça etkili olan ahşap malzemesi, beton ve tuğla evler ile karşılaştırıldığında önemli miktarda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Ahşap iyi bir ısı yalıtımı malzemesi olmasının yanı sıra, mükemmel bir ses emici ve izolatörüdür. Bu özellikler ahşap evleri sıcak, verimli, dinlendirici ve huzurlu bir hale getirmektedir.Zaman ve Ekonomi Verimliliği

Ahşap tipi ev ve binaların inşa edilme şekli ve bu yapılarının dikkatli bir şekilde planlanması gereklilikleri nedeniyle, diğer malzemelerden yapılmış binalara göre inşa edilme süreçleri hızlıdır. Bu hızlı yapı imalatı, önemli bir ekonomik tasarruf anlamına da geliyor.

Mimari Çeşitlilik ve Değişim İmkanı

Ahşap ev uygulamaları, yapılarda alternatiflerine oranla daha kolay bir şekilde değişiklik yapmaya imkan vermektedir. Ekleme yapmak, yapı büyüklüğünü değiştirmek veya mevcut tasarım içindeki bölümlerin daha sonra istediğiniz doğrultusunda kolayca tadilat yapılmasına olanak verir.

Çevre dostu

Orman ürünleri sürdürülebilir ve yenilenebilir malzemele çeşitlerindendir. Ayrıca ahşap ev üretim süreçlerinde minimum fosil yakıt tüketilmesi ve yapı ömrü sürecinde dahi ahşabın CO2 emmesi çevreye aktif olarak yardımcı olmaktadır.

Deprem Güvenilirliği

Yapıların deprem güvenilirliği söz konusu olduğunda en önemli faktör yapı ağırlığıdır. Ahşap yapılar ve yapı elemanları alternatiflerine oranla en düşük ağırlıklara sahip malzeme ahşap malzemesidir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Paylaş!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook Sayfamızı Beğenip
Yeni İçeriklerimize
Anında Ulaşın!