Dünyanın En Zeki İnsanı Bir İnşaat Mühendisi

Kendisi resimdeki kişidir.

Çocukluk yaşlarındayken “dahi çocukolarak ün salan ve daha sonra adı “arızalı deha“ya çıkan Kim Ung-Yong.

1962 yılında doğan Kim 210’un üzerinde bir IQ’ya sahip. Ve 200 IQ‘nun üzerinde belgelendirilmiş ilk sertifikalı insandır. Guinness Dünya Rekorları Kitabına en yüksek IQ’ya sahip insan ünvanıyla girdiğinde henüz daha bir çocuk olan Kim Ung-Yong henüz 1 yaşındayken Kore alfabesini ve 1000 Çince karakteri öğrenmişti bile. Üç yaşındayken matematiği çözmeyi başarmış, beş yaşına geldiğinde gayet akıcı bir şekilde Korece, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Japonca konuşabiliyordu.
en yüksek iq'ya sahip insan

Çocuk yaşta tüm yayın organlarında “dahi çocuk” olarak dünyaya tanıtılan Kim sadece beş yaşındayken doktora derecesinde karmaşık diferansiyel denklemlerini çözebiliyordu. 8 yaşında Colorado Üniversitesi’ne girdi 10 yaşında da buradan mezun oldu.

Kim Ung-Yong

16 yaşına geldiğinde NASA tarafından kapıldı ve hayatını bir sirk hayvanı gibi geçirdiğini fark edene kadar da NASA için çalışmaya devam etti. Daha sonra anladı ki hayatını, kendisi için hiçbir şey yapmadan sadece başkalarının yararına çalışarak harap ediyordu. NASA’dan ayrıldı ve ülkesine geri döndü. Yaptığı bu hamle ona “arızalı deha” takma adını kazandırdı.

Ülkesine dönünce burada İnşaat Mühendisliğine merak saran Kim hemen bu alanda da doktora yaptı. Kore’de kendisine ülkenin en prestijli üniversitelerinden çalışma teklifler yağmış olsa da ufak bir eyalette bulunan bir üniversitede görev almayı tercih etti.
Dünyanın en zeki insanı ünvanını koruyan Kim Ung-Yong o zamandan beri de mütevazi bir inşaat mühendisi olarak yaşamına devam ediyor ve iş arkadaşlarını ve bu hayatını çok seviyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir