Şantiye Şefinin Hukuki ve Cezai Sorumlulukları (Video)

Paylaş!!!

Bir afet veya depremde, depremin yaşandığı bölgede mesleğini icra eden bir inşaat mühendisi, ortalama 30, 40 yapıdan dolayı ayrı ayrı soruşturma yaşayabilmekte ve suç aynı olsa bile davaların her biri tekil şeklinde ayrı ayrı ilerlemekte ve sonuçlandırılmaktadır. İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesinin düzenlediği ve Av. Taner SAVAŞ’ın sunumunu yaptığı Şantiye Şefinin Hukuki ve Cezai Sorumlulukları Seminer videolarını, şantiye şefliği yapan ve bu görevi üstlenen tüm mühendis ve mimarıların Hukuki ve Cezai Sorumluluklarını öğrenmeleri ve bu konularda bilinçlenmeleri adına izlemeleri kendi yararlarına olacaktır.

Şantiye Şefinin Hukuki ve Cezai Sorumlulukları – 1
Şantiye Şefinin Hukuki ve Cezai Sorumlulukları – 2
Kendisini garantiye alması adına her şantiye şefi; sözleşme itibariyle çalışmaya başladığı şantiyede mevzuatın kendisine verdiği sorumlulukların yerine getirildiğini gösterirçalışmaları daima yazılı olarak yapmayı/yaptırmayı alışkanlık haline getirmeli, imzası bulunan belgelerin birer nüshasını her zaman kendisi için saklamalıdır.

Kendi veya işverenin isteği veya farklı herhangi bir nedenle şantiye şefinin sorumluluk üstlendiği yapı ile ilişkisinin kesilmesi durumunda, şantiye şefi bu süreci bizzat takip ederek sonuçlandığından emin olmalı ve ilgili belgelerini her zaman saklamalıdır.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Paylaş!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook Sayfamızı Beğenip
Yeni İçeriklerimize
Anında Ulaşın!